Продавница

Обука за козметичар

SKU:козметичар

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

Category:

Опис

Програма за козметичари

Добредојдовте во Академијата за козметичари Леонтиќ

Опис

Добредојдовте во Академијата за козметичари Леонтиќ, каде што ве покануваме да зачекорите во волшебниот свет на убавината и козметиката. Нашата сеопфатна програма за козметологија е смислено дизајнирана да ве научи од основните технички вештини до напредните техники и  знаења потребни за да станете професионален козметолог. Под водство на искусни ментори предводени од Васка Леонтиќ, ќе тргнете на патување преку кое ќе  совладате широк спектар на вештини, што ќе ви овозможи да создадете хипнотизирачки трансформации на убавината. Ова не опфаќа само апликација за шминка, туку и нега на кожата, масажа и различни третмани за убавина. Ќе научите како да ја подобрите природната убавина, да креирате специфичен стилски изглед и да се грижите за уникатните потреби на клиентите во различни пригоди и случаи.

Сепак, во Академијата Леонтик, нашата мисија оди подалеку од само техничко владеење; имаме за цел да ја разгориме вашата креативност како козметолог. Ќе бидете охрабрени да ги истражувате најновите трендови за убавина, да експериментирате со иновативни пристапи и да го негувате вашиот препознатлив уметнички потпис а воедно и да научите како да водите сопствено студио, како да работите со реални клиенти преку работа на живи модели и ќе се запознаете со професиоанлци од реалниот свет на оваа индустрија.

По успешното завршување на нашата програма, ќе бидете добро опремени за исполнета кариера како професионален козметолог. Без разлика дали сакате да работите во салони од висока класа тука или во странство или се стремите да лансирате сопствен бренд за убавина, Leontic Academy е тука да го поддржи вашето патување во неограниченото царство на козметологијата. Придружете ни се и откријте ја магијата на убавината на своите најдобри.

Клучни Информации

Скопје

6, 8 и 12 месеци

Меѓународно признаена диплома

Академијата за фризери е наменета за сите кои сакаат успешна кариера во оваа област, без разлика дали се почетници кои сакаат да започнат нова кариера, професионалци кои сакаат да ги надградат сопствените техники и вештини или ентузијасти кои сакаат да се стекнат со знаења и сертификат кој ќе им помогне да најдат добро платена работа во странство

Без разлика во која група спаѓата Академија Леонтиќ ви нуди индивидуален пристап и групите ги формира врз основа на нивото на знаење кое го има кандидатот.

6, 8 и 12 месеци

Времетраењето на академијата и динамиката на учењето се утврдува во заеднички договор на кандидатот и Академија Леонтиќ со цел да се прилагоди на потребите и можностите на студентот.

 • Класични третмани за чистење на лице кај секој тип на кожа;
 • Третмани за хидратација кај зрела кожа;
 • Третмани за лифтинг ефект кај зрела кожа;
 • Третмани за нега на тело;
 • Анти целулитни масажи;
 • Педикир со Маникир и гел на раце и нозе;
 • Изучување на разновидни техники на наливни,ѓелни,типс и акрил на раце со декорација;
 • Изучување на депилација на цело тело кај жени и мажи со ладен и топол восок;
 • Комуникација со соработници и клиенти;
 • Почитување на правилата за безбедност и заштита при работа;
 • Користење на лични заштитини средства;
 • Одржување на алатот и приборот за работа;
 • Освежување на разни видови кожа;
 • Класични козметички третмани;
 • Депилација на лице и тело;
 • Третмани за освежување со билки и природни материи;
 • Маникир третман и декорација на нокти, челни нокти, типс и наливни нокти на раце и нозе;
 • Педикир третман со декорација на нокти;
 • Лимфна дренажа и ароматерапија на лице и тело;
 • Релаксациска масажа и акупресура на лице и тело;
 • Антицелулитна масажа;
 • Третмани на проблематична и зрела кожа;
 • Комбинирани третмани на лице и тело;

30 години заедно креираме квалитет

 

Иако започнавме како пионери во образованието за убавина, Во текот на изминатите 30 години, Академија Леонтиќ не само што обезбеди врвно образование, туку и обликуваше бројни успешни приказни во индустријата за убавина, со негувањето на индивидуалните таленти и соништа, што беше камен-темелник на нашиот успех, стекнувајќи  репутација за извонредност и лидер во образованието за убавина.

Нашата основна филозофија го става поединецот во срцето на нашиот пристап, признавајќи дека секој студент е уникатен, со свој потенцијал и соништа, и затоа нашите модуларни курсеви нудат флексибилност, овозможувајќи ви да го прилагодите вашето образование на вашите интереси и цели во кариерата без разлика дали сакате да водите сопствено студио или најдете добро платена работа дома или во странство.

Ние веруваме во практично учење, и затоа 70% од наставата е практична работа на живи модели со што ќе се стекнете  со практично искуство кое надополнето со искуството стекнато од постојаното водство на нашите ментори ќе ве подготви да започнете со работа веднаш по завршувањето на Академијата.

Нашите студиа опремени од светска класа се дизајнирани да инспирираат креативност и иновации, поставувајќи ја основата за нашите студенти да ги развијат своите вештини и да го ослободат својот целосен потенцијал.

Екслузивна предност е што нашите меѓународно признати сертификати отвораат врати за светот на можности во индустријата за убавина, и се неприкосновен доказ за поседување на вештини и знаења во областа во која студирате.

Не губете време, Придружете ни се и бидете дел од 3 децениската традиција на успех која неуморно обликува безброј успешни кариери за убавина. Вашето патување до совршенство за убавина започнува овде, патување каде што вашите аспирации можат да станат реалност, а вашето патување во светот на убавината станува глобално признато достигнување.

Аплицирај

Пријави се и аплицирај за упис и стипендија

По аплицирањето ќе бидете исконтактирани од Академија Леонтиќ и повикани на интервју.

Контакт

БУЛ. ПАРТИЗАНСКИ ОДРЕДИ 43А 1/1 РЕОН 55,
Скопје 1000, Македонија

070 227 684

vaskaleontic@gmail.com

Дополнителни информации

Времетраење на обука

6 месеци, 8 месеци, 12 месеци

Академија Леонтич