Продавница

Купи!

Обука за масер

105,000.00 ден

SKU:масер
Category:

Опис

Обука за масери

ПО ПОВОД 30 ГОДИНИ ЛЕОНТИЌ ЗА СИТЕ АПЛИКАНТИ КОИ ЌЕ СЕ ПРИЈАВАТ ЗА УПИС ДО 01.12.2023 ОВОЗМОЖУВАМЕ МОЖНОСТ ЗА ЦЕЛОСНА СТИПЕНДИЈА ИЛИ ПОПУСТ ОД 50%

Опис

Доколку поседувате страст и желба да изградите кариера во велнес индустријата и прито сте свесни за значењето на квалитетот и квалификациите кои треба да ги стекнете и поседувате за да ја претворите стратст во ваша професија, тогаш Академија Леонтиќ е иделното место да започнете бидејќи Нашата посветеност да испорачаме совршеност и квалитет проникнува во секој аспект од нашата програма за масажери, издвојувајќи нè во светот на велнес образованието.

Наставната програма е подлена на прецизни модули преку кои ќе ги изучите сите аспекти за работа од различни техники за масаж, разбирање на производите за масажа до примена на комбинации на есенцијални масла, користење на високо технолошка опрема за масажа користејќи ги капацитетите на Студио Леонтиќ и изведување класични и специјализирани масажи, како на пример антицелулитни и масажи за релаксација, како и да научите да се грижите за хигиената, безбедноста на клиентите и животната средина како битни аспекти во оваа професија.

Во текот на вашата едукација, ќе бидете водени од нашите искусни ментори кои обезбедуваат персонализирано водство и менторство, осигурувајќи дека ќе ги совладате сите аспекти на програмата за терапија со масажа. Исто така, постојаната работа на живи модели ќе ви овозможи практично искуство преку кое ќе се следи и оценува вашиот напредок, ќе обезбеди индивидуален пристап и работа за унапредување на вашите техники со цел да се гарантира дека по завршувањето на акдемијата ќе бидете опремени да понудите сеопфатни услуги за терапија за масажа и истото ќе биде потврдено со сертифкиат кој е меѓународно признаен со што си овозможувате да отворите сопствено студио или да најдете работа во велнес индустријата ширум светот.

Во Академија Леонтик, нудиме трансформативно едукативно искуство прилагодено на вашата избрана патека, обезбедувајќи ви знаење и вештини потребни за успех во индустријата за убавина и здравје.

Нека Академија Леонтик биде ваша порта за влез во професијата за масажа и велнес преку која вашата стратс и желба за кариера во терапијата со масажа ќе ја споиме со извонредност, вештините и знаењата потребни да се направи значајна разлика во животите на луѓето кои ќе ви го доверат своето здравје.

Клучни Информации

Локација: Скопје

Времетраење: 3 месеци

Времетрење: Меѓународно признаена диплома

*ПО ПОВОД 30 ГОДИНИ ЛЕОНТИЌ ЗА СИТЕ АПЛИКАНТИ КОИ ЌЕ СЕ ПРИЈАВАТ ЗА УПИС ДО 01.12.2023 ОВОЗМОЖУВАМЕ МОЖНОСТ ЗА ЦЕЛОСНА СТИПЕНДИЈА ИЛИ ПОПУСТ ОД 50%

Академијата за масери е наменета за сите кои сакаат успешна кариера во оваа област, без разлика дали се почетници кои сакаат да започнат нова кариера, професионалци кои сакаат да ги надградат сопствените техники и вештини или ентузијасти кои сакаат да се стекнат со знаења и сертификат кој ќе им помогне да најдат добро платена работа во странство

Без разлика во која група спаѓата Академија Леонтиќ ви нуди индивидуален пристап и групите ги формира врз основа на нивото на знаење кое го има кандидатот.

Со завршувањето на оваа академија си ги отварата вратите да најдете добро платена работа во Велнес индустријата, како и многу ваши претходници кои веќе работат на брод или во светски познати СПА и Велнес комплекси или пак успешно водат сопствени студија.

6, 8 и 12 месеци

Времетраењето на академијата и динамиката на учењето се утврдува во заеднички договор на кандидатот и Академија Леонтиќ со цел да се прилагоди на потребите и можностите на студентот.

 • Класични третмани за чистење на лице кај секој тип на кожа;
 • Третмани за хидратација кај зрела кожа;
 • Третмани за лифтинг ефект кај зрела кожа;
 • Третмани за нега на тело;
 • Анти целулитни масажи;
 • Педикир со Маникир и гел на раце и нозе;
 • Изучување на разновидни техники на наливни,ѓелни,типс и акрил на раце со декорација;
 • Изучување на депилација на цело тело кај жени и мажи со ладен и топол восок;
 • Да ги познава производите за масирање;
 • Да применува комбинации на етирични масла;
 • Да ја применува апаратурата за масажа;
 • Да масира класично;
 • Да применува антицелулитна масажа;
 • Да применува релаксирачка масажа;
 • Да масира со аромотерапија, акупресура;
 • Да се грижи за хигиенско-техничката заштита;
 • Да се грижи за заштита на животната средина.

30 ГОДИНИ КРЕИРАМЕ КВАЛИТЕТ!

ПО ТОЈ ПОВОД АКАДЕМИЈА ЛЕОНТИЌ НА СИТЕ АПЛИКАНТИ ДО 01.12 ИМ ОВОЗМОЖУВА МОЖНОСТ ДА ДОБИЈАТ ЦЕЛОСНА (100% СТИПЕНДИЈА) ИЛИ ПОПУСТ ОД 50%

ИСКОРИСТИ ЈА МОЖНОСТА И ИЗБЕРИ КАРИЕРА КОЈА ЌЕ ГО ПРОМЕНИ ТВОЈОТ ЖИВОТ!

30 години заедно креираме квалитет

 

Иако започнавме како пионери во образованието за убавина, Во текот на изминатите 30 години, Академија Леонтиќ не само што обезбеди врвно образование, туку и обликуваше бројни успешни приказни во индустријата за убавина, со негувањето на индивидуалните таленти и соништа, што беше камен-темелник на нашиот успех, стекнувајќи  репутација за извонредност и лидер во образованието за убавина.

Нашата основна филозофија го става поединецот во срцето на нашиот пристап, признавајќи дека секој студент е уникатен, со свој потенцијал и соништа, и затоа нашите модуларни курсеви нудат флексибилност, овозможувајќи ви да го прилагодите вашето образование на вашите интереси и цели во кариерата без разлика дали сакате да водите сопствено студио или најдете добро платена работа дома или во странство.

Ние веруваме во практично учење, и затоа 70% од наставата е практична работа на живи модели со што ќе се стекнете  со практично искуство кое надополнето со искуството стекнато од постојаното водство на нашите ментори ќе ве подготви да започнете со работа веднаш по завршувањето на Академијата.

Нашите студиа опремени од светска класа се дизајнирани да инспирираат креативност и иновации, поставувајќи ја основата за нашите студенти да ги развијат своите вештини и да го ослободат својот целосен потенцијал.

Екслузивна предност е што нашите меѓународно признати сертификати отвораат врати за светот на можности во индустријата за убавина, и се неприкосновен доказ за поседување на вештини и знаења во областа во која студирате.

Не губете време, Придружете ни се и бидете дел од 3 децениската традиција на успех која неуморно обликува безброј успешни кариери за убавина. Вашето патување до совршенство за убавина започнува овде, патување каде што вашите аспирации можат да станат реалност, а вашето патување во светот на убавината станува глобално признато достигнување.

Дополнителни информации

Времетраење

3 месеци

Академија Леонтиќ